Увага!

УВАГА!

Шановні жителі населених пунктів території для ефективної роботи магістральних електричних мереж та об'єднаної електричної системи України в цілому, а також для збереження життя громади, збереження  навколишнього середовища тваринного і рослинного світу пропонуємо вам вказівки для захисту повітряних ліній електропередач.

Охоронною зоною повітряних ліній є зона вздовж ПЛ (повітряна лінія електропередачі) у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, розташованими по обидві сторони ліній від крайніх проводів на відстані ПЛ 330 кВ - 30 м; ПЛ 750 кВ – 40 м.

Стан охоронних зон та опор повітряних ЛЕП 330-750 кВ, мають велику важливість, бо низові пожежі, падіння дерев чи їх окремих гілок на проводи, а також падіння опор можуть привести до коротких замикань з автоматичним вимиканням вищевказаних ПЛ, та у свою чергу можуть привести до відключення чи зменшення потужності промислових підприємств, відключенню споживачів, порушенню нормальної роботи Запорізької АЕС, Запорізької ТЕС та Об'єднаної енергетичної системи України в цілому, а  також до виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру. Крім того короткі замикання таких ліній можуть пошкодити стан здоров'я, і навіть привести до смертельного наслідку горе підпалювача чи крадія, інших осіб, нанести значну шкоду рослинному та тваринному світу.

Окрім підпалів стерні, очерету, сухої рослинності, несанкціонованого звалювання дерев в охоронних зонах ПЛ, що приводили до технологічних порушень, також неодноразово мали місце випадки розкрадання опор повітряних ЛЕП, а саме кутників та інших елементів опор високовольтних ліній електропередач напругою 330-750 кВ, а також відбувались зіткнення транспорту з елементами ліній електропередач. Демонтаж або пошкодження навіть декількох елементів конструкцій опор (кутників) значно послаблює їх несучу здатність, що призводить до серйозних пошкоджень і навіть до падіння опор.

Щодо підтримання земель у протипожежному стані необхідно:

• не допускати самовільне звалювання дерев в охоронних зонах ПЛ 330-750 кВ;
  • землекористувачі зобов'язані після збирання зернових культур в охоронних зонах ПЛ 330-750 кВ виконувати негайне прибирання післяжнивних залишків та протягом 3 днів здійснювати оранку чи дискування земель в охоронних зонах ПЛ 330-750 кВ під проводами та з обох боків від проводів на відстань не менше 10 м, та не допускати складання післяжнивних залишків (соломи та тюків з нею) в цих зонах;
  • не допускати спалювання сухої рослинності та її залишків на землях різного цільового призначення;
  • працівникам ППО провести роз'яснювальну роботу з землекористувачами та населенням з підтримання підпорядкованих земель у пожежобезпечному стані, та не допущення влаштування звалищ, підпалів сухої трави, очерету, лісосмуг, і вогневого методу розчищення полів після збирання врожаю;
  • провести агітаційно-роз'яснювальну роботу серед населення щодо дотримання населенням правил пожежної безпеки в лісових масивах та сільськогосподарських угіддях;
  • при виявлені фактів підпалів сухої рослинності, очерету, післяжнивних залишків, повідомляти про дані факти у органи ГУ ДСНС, держекоінспекцію, тощо;
  • при виявлені фактів розкрадання елементів металевих опор звертатися в місцеві правоохоронні органи та повідомляти Запорізький РЕЦ за телефонами чергового диспетчера 061-258-44-52, 061-258-36-57.