Адміністративні правопорушення

До виключної компетенції адміністративних комісій при виконавчих органах сільських, селищних рад відноситься розгляд справ про адміністративні правопорушення передбачені КУпАП:

• «Порушення  вимог законодавства про охорону культурної спадщини»(ст. 92 КУпАП) – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 850 грн до 1700 грн. і на посадових осіб від 1700 до 2550 грн.
  • «Порушення Правил охорони електричних мереж» (ст. 99 КУпАП) – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 34 грн. до 102 грн. і попередження або накладення штрафу на посадових осіб від 68 грн до 136 грн.
  • «Порушення правил користування енергією, водою чи газом» (ст.1031 КУпАП) – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 170 грн. до 850 грн і попередження або накладення штрафу на посадових осіб від 510 грн до 1360 грн.
  • «Пошкодження газопроводів при провадженні робіт» (ст..1032 КУпАП) – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 17 грн. до 51 грн. і попередження або накладення штрафу на посадових осіб  від 51 грн до 119 грн.
  • «Потрава посівів, зіпсуття або знищення зібраного врожаю сільськогосподарських культур, пошкодження насаджень колективних сільськогосподарських підприємств, інших державних і громадських чи фермерських господарств» (ст. 104 КУпАП) – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 17 грн до 85 грн. і на посадових осіб – від 51 грн. до 119 грн; за повторне правопорушення протягом року від 51 грн. до 119 грн, і на посадових осіб від 85 грн до 136 грн.
  • «Порушення правил, спрямованих на забезпечення схоронності вантажів на залізничному, морському, річковому та автомобільному транспорті» (ст..136 КУпАП) – тягне за собою накладення штрафу від 170 грн. до 510 грн.
  • «Порушення правил охорони смуги відводу автомобільних шляхів» (ст..141 КУпАП) – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 17 грн до 51 грн. і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від 51 грн до 119 грн.
  • «Порушення землекористувачами правил утримання ділянок, прилеглих до автомобільних шляхів» (ст..142 КУпАП) – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 17 грн. до 51 грн. і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від 51 грн. до 119 грн.
  • «Порушення правил користування жилими будинками і жилими приміщеннями» (ст..150 КУпАП) – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 17 грн. до 51 грн. і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від 51 грн до 119 грн.
  • «Самоправне зайняття жилого приміщення» (ст..151 КУпАП) – тягне за собою накладення штрафу від 85 грн до 170 грн.
  • «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів» (ст..152 КУпАП) – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн до 1360 грн і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 грн до 1700 грн.
  • «Порушення правил торгівлі і надання послуг працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, громадянами, які займаються підприємницькою діяльністю» (ст..155 КУпАП) -  тягне за собою накладення штрафу від 17 грн. до 459 грн.
  • «Обман покупця чи замовника» (ст..1552 КУпАП) – тягне за собою накладення штрафу від 34 грн. до 850 грн.
  • «Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами» (ст..156 КУпАП) – тягне за собою накладення штрафу від 1700 грн до 6800 грн.
  • «Порушення законодавства про захист прав споживачів» (ст..1561 КУпАП) частина перша-четверта – тягне за собою накладення штрафу від 17 грн. до 3400 грн.
  • «Порушення встановленого порядку промислової переробки, зберігання, транспортування або знищення конфіскованих спирту, алкогольних напоїв чи тютюнових виробів» (ст..1562 КУпАП) – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 17000 грн. до 40 800 грн.
  • «Порушення правил торгівлі на ринках» (ст..159 КупАП) – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 17 грн. до 51 грн. і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від 51 грн. до 119 грн.
  • «Порушення порядку справляння та сплати туристичного збору» (ст..16317КУпАП) – тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 850 грн. до 3400 грн.
  • «Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях» (ст..1751 КУпАП) – тягне за собою попередження або накладення штрафу від 51 грн. до 170 грн., за повторне правопорушення вчинене протягом року до 340 грн.
  • «Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на виробництві» (ст..179 КупАП) – тягне за собою накладення штрафу від 51 грн до 102 грн.
  • «Доведення неповнолітнього до стану сп'яніння» (ст..180 КУпАП) – тягне за собою накладення штрафу від 102 грн. до 136 грн.
  • «Азартні ігри, ворожіння в громадських місцях» частина четверта (ст..181 КУпАП) – тягне за собою попередження або накладення штрафу від 51 грн. до 85 грн.
  • «Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях» (ст..182 КУпАП) – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 85 грн. до 255 грн. і накладення штрафу на посадових осіб та громадян – суб’єктів господарської діяльності – від 255 грн. до 510 грн.
  • «Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб» (ст..183 КупАП) – тягне за собою накладення штрафу від 51 грн до 119 грн.
  • «Самоуправство» (ст..186 КУпАП) – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 51 грн до 85 грн і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від 68 грн до 119 грн.
  • «Повідомлення неправдивих відомостей державним органам реєстрації актів цивільного стану та несвоєчасна реєстрація народження дитини» (ст..2121КУпАП) – тягне за собою накладення штрафу від 17 грн. до 51 грн.