Пам'ятка населенню в період весняного паводку

При рясному таненні снігу, підтоплення загрожує деяким ділянкам населених пунктів, і в першу чергу, будинкам приватного сектора, розташованим у низинах.

З метою недопущення нещасних випадків під час повені, попередження втрати і псування майна, населенню необхідно знати і вжити таких заходів:

1. Уважно стежити за метеозведеннями і рівнем води в водоймах.

2. Уточнити межі підтоплення в районі проживання.

3. Очистити прибудинкову територію від снігу, сміття.

4. Прочистити існуючі водовідводи (труби), що знаходяться на прибудинковій території від снігу, льоду, сміття.

5. Підготувати усе найнеобхідніше на випадок, якщо у вашому будинку можливі підтоплення.

6 Домашні речі, продукти харчування з погребів і підвалів, по можливості, перенести на верхні поверхи, горища та інші підвищені місця.

7. Літніх людей, хворих, дітей на час паводку краще відвезти в безпечні місця.

8. Передбачити водовідкачувальні засоби, побутові електронасоси (по можливості), відра, лопати і т.д.

9. Якщо ви не справляєтесь власними силами при значних об’ємах води у підтоплених приміщеннях, необхідно звернутись про проведення робіт по відкачуванню води до місцевого підрозділу Державної служби з надзвичайних ситуацій України за телефоном 101.

Найбільшу небезпеку весняний паводок представляє для дітей. Залишаючись без нагляду батьків і інших дорослих осіб, не знаючи заходів безпеки, так як почуття небезпеки у дитини слабкіше цікавості, діти грають на крутому березі, а іноді катаються на крижинах водойми. Така безпечність часом закінчується трагічно. Навесні потрібно посилити контроль за місцями ігор дітей.

Батьки і педагоги!

Не допускайте дітей до водойм без нагляду дорослих, особливо під час льодоходу; попередьте їх про небезпеку знаходження на льоду у передвесняний та весняний період під час сніготанення, скресання криги на водоймах. Розкажіть дітям про правила поведінки в період паводку, забороняйте їм пустувати біля води. Відірвана крижина, холодна вода, швидка течія загрожують загибеллю. Пам'ятайте, що в період паводку, навіть при незначному льодоходу, нещасні випадки найчастіше трапляються з дітьми. Роз'ясніть дітям запобіжні заходи в період льодоходу і весняної повені.

Школярі!

1. Не виходьте на лід під час весняного паводку.

2. Не стійте на крутих і підмитих берегах - вони можуть обвалитися.

3. Коли ви спостерігаєте за льодоходом з моста, набережної причалу, не можна перегинатися через перила та інші огородження.

4. Якщо ви стали свідком нещасного випадку на річці або озері, то не губіться, не тікайте додому, а голосно кличте на допомогу, дорослі почують і зможуть виручити з біди. Одночасно викликайте за мобільним телефоном рятувальну службу за номером 101.

5. Будьте обережні під час весняного паводку і льодоходу.

6. Не піддавайте своє життя небезпеці!

У період весняного паводку і льодоходу забороняється:

1. Виходити в весняний період на водойми.

2. Переправлятися через річку в період льодоходу.

3. Підходити близько до річки в місцях затору льоду.

4. Стояти на крутому березі, що може обвалитись.

5. Збиратися на містках, греблях та загатах.

6. Наближатися до крижаних заторів, відштовхувати крижини від берегів,

вимірювати глибину річки або будь-якого водоймища.

7. Ходити по крижинах і кататися на них.