Екстрена валіза! Пам'ятка для населення!

Екстрена валіза – це узагальнене визначення базового набору речей, необхідного кожній цивільній людині, щоб вижити в будь-якій екстремальній ситуації. Вона, як правило, являє собою укомплектований рюкзак об’ємом від 30 і більше літрів, що містить необхідний індивідуальний мінімум одягу, предметів гігієни, медикаментів, інструментів, засобів індивідуального захисту та продуктів харчування.

Всі речі в валізі є новими (періодично поновлюваними) і не використовуються власником у повсякденному житті. Цивільний тривожний рюкзак призначений для максимально швидкої евакуації із зони надзвичайної події, будь-то землетрус, повінь, пожежа, загострена криміногенна обстановка, епіцентр військових дій і т.д. У цей складний час тривожний рюкзак повинен бути присутнім в кожній родині. В першу чергу треба визначитися з самою валізою. Для цієї мети зручніше використовувати невеликий рюкзак.

Як невеликі, так і експедиційні рюкзаки треба укладати не за принципом «важке – вниз», а розподіляти вантаж рівномірно. Відмінно, якщо у вас буде рюкзак з «підвалом» (нижнім клапаном). Укладайте рюкзак так, щоб можна було швидко і без ускладнень знайти потрібну річ. Добре, якщо рюкзак укомплектований спеціальною накидкою від дощу.

Розглянемо тепер більш детально і ґрунтовно, які комплекти речей і продуктів першої необхідності вам необхідно буде зібрати. Можливо, у вашій місцевості і для вашої родини його доведеться скоротити або, навпаки, розширити. Наприклад, у людей похилого віку, інвалідів та дітей є особливі потреби.

Отже, на випадок екстреної евакуації радимо мати напоготові міцний і зручний рюкзак з найнеобхіднішим. У нього рекомендується покласти наступне:

1. Копії всіх важливих документів покладіть в рюкзак у водонепроникній упаковці. Документи треба укладати так, щоб у разі необхідності їх можна було швидко дістати. Оригінали важливих документів (паспорт, автомобільні права, свідоцтво про народження дітей та ін.) зберігаються при собі. У деяких джерелах так само вказують серед документів тримати кілька фотографій рідних і близьких.

2. Кредитні картки та готівку. Нехай у вас буде невеликий запас грошей.

3. Дублікати ключів від будинку і машини.

4. Карту місцевості, а також інформацію про спосіб зв’язку і домовлене місце зустрічі вашої родини.

5. Засоби зв’язку та інформації. Невеликий радіоприймач з можливістю прийому в УКХ і FM діапазоні. Зараз є недорогі приймачі з динамо-машиною і акумулятором. Дозволить бути в курсі ситуації. Запасні батарейки до радіоприймача (якщо потрібні). Можна взяти мобільний телефон (якщо є) із зарядним пристроєм.

6. Ліхтарик (краще кілька) і запасні батарейки до нього.

7. Компас, годинник (перевагу надавайте водонепроникним).

8. Мультитул (англ. Multitool) – багатофункціональний інструмент, зазвичай у вигляді розкладних пристосувань (лезо, ніж, шило, пилка, викрутка, ножиці і т.п.).

9. Ніж, сокирка.

10. Сигнальні засоби (свисток, фальшфеєр і т.д.).

11. Декілька пакетів для сміття, об’ємом 120 літрів. Може замінити намет або тент, якщо розрізати.

12. Рулон широкого скотчу.

13. Шнур синтетичний 4-5 мм, близько 20 м.

14. Блокнот і олівець.

15. Нитки та голки.

16. Аптечка першої допомоги. В описі будь-якого «тривожного рюкзака» велике місце відводиться медикаментам.

Майже завжди їх більше, ніж у стандартній автомобільній аптечці. Воно й зрозуміло: мається на увазі, що допомога може бути надана не тільки собі, а й оточуючим. Аптечка повинна містити: бинти, лейкопластир, вату, йод, «Активоване вугілля» (інтоксикація), «Парацетамол»,(жарознижувальний), «Пенталгін» (знеболююче), «Супрастин» (алергія), «Імодіум» (діарея), «Фталазол» (шлункова інфекція), «Альбуцид» (очні краплі).

17. Ліки, що ви приймаєте (мінімум на тиждень) з описом способу застосування та дози; рецепти; прізвища та мобільні телефони ваших лікарів.

18. Одяг: комплект нижньої білизни (2 пари), шкарпетки бавовняні (2 пари) і вовняні, запасні штани, сорочка або кофта, плащ - дощовик, в’язана шапочка, рукавички, шарф (може знадобитися в найнесподіваніших ситуаціях). Зручне, надійне взуття.

19. Міні - палатка, поліуретановий килимок, спальник (якщо дозволяє місце).

20. Засоби гігієни: зубна щітка і зубна паста, невеликий шматок мила, рушник (є такі в упаковці пресовані), туалетний папір, кілька упаковок одноразових сухих хусток або серветок, кілька носових хусток, вологі серветки. Жінкам – засоби інтимної гігієни. Можна взяти бритву і манікюрний набір. Речі для дітей (якщо необхідні).

21. Посуд: казанок, фляга, ложка, кружка (краще металеву 0.5 л), розкладний стаканчик.

22. Сірники (бажано, туристичні), запальничка.

23. Запас їжі на кілька днів – все, що можна їсти без попередньої обробки і не займає багато місця, довго зберігається, особливо необхідна питна вода. Запас питної води на 1-2 дні, який треба періодично оновлювати (вода не повинна бути застояною). Висококалорійні солодощі: кілька шоколадних батончиків, жменю льодяників. Набір продуктів: пару банок овочевих консервів, галети, суп-пакети, м’ясні та рибні консерви. Якщо ще дозволяє місце: крупа перлова, гречана, рис, пшоно, макарони, вермішель, сухі овочеві напівфабрикати. Горілка, вино, спирт.

24. Сімейні цінності, реліквії, але ні в якому разі не на шкоду всьому іншому. Цей список, природно, доповнюється і коригується за вашими потребами. Намет, килимок і спальник речі не обов’язкові, але все ж вони включені в список. Без них приблизний обсяг рюкзака становить близько 30 літрів.