Осипенківська громада
Запорізька область, Бердянський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Заклади культури

 

Коротка історична довідка

сільського будинку культури.

 

Сільський будинок культури на 450 місць був збудований колгоспом «Дружба» ( далі при розділі перейшов у власність КСП «ім. Чапаєва») і розпочав свою роботу у 1969 році. З 1970 року по 1990 роки у закладі культури було організовано і працювало дев’ять гуртків художньої самодіяльності для юнацтва села Осипенко. До художньої самодіяльності залучалися працівники колгоспу та пенсіонери. Великою популярністю у жителів села мали: духовий оркестр, вокально-інструментальний ансамбль, хор народної пісні, танцювальний колектив.  Далі ситуація  у країні змінювалася і художня самодіяльність втрачала свої пріоритети. З 2000 по 2004 ріки у стінах сільського будинку культури проводились святкові концерти силами учнів Осипенківської ЗОШ та ансамблю народної пісні «Вербиченька».

Сільськогосподарські підприємства с. Осипенко «Авангард» та «Іскра» реорганізуються у дочірнє підприємство «Ілліч - Агро Запоріжжя» і переходять у власність ВАТ ММК ім. Ілліча. На базі будинку культури в 2006 році з ініціативи начальника агро цеху №2 Москаленко Олександра Дмитровича, для розвитку культури на селі, були сформовані два дитячих колективи танцювальний ансамбль “Містерія” та у 2007 році вокальний -  “Колорит”, в яких займаються 50 дітей віком від 5 до 16 років.

 Відремонтовані та обладнані танцювальний клас з ковроліном і зеркалами та музична кімната з двома фортепіано.

Протягом 5 років поступово зростає творчий та професійний потенціал ансамблів, їх виконавчий рівень. В роботі  колективів представлені різні напрямки вокалу ( естрадна, народна, аккапельна пісня)  та хореографія ( стилізований класичний, народний та  естрадний танець). З повною віддачею працюють  художні керівники: Мандрик Олена Олександрівна та Бережна Наталя Володимирівна.

Поряд з навчально-розвиваючою роботою в колективі систематично проводяться пізнавальні, розважальні, та виховні   заходи (естетичні бесіди та розповіді для дітей, організація дозвілля, свята іменинників, робота з батьківським комітетом). Кожного року на протязі одного літнього місяця агроцех №2, забезпечує транспортом і оздоровлює на морі, в селі Новопетрівка,   дітей  художньої самодіяльності будинку культури. За рахунок агро цеху діти відвідали в 2006 році зоопарк в м. Бердянськ, а в 2007 році цирк в м. Запоріжжя.

      Завдяки великій  фінансово-спонсорській підтримці директора ДП “Ілліч – Агро Запоріжжя”, Чепурного Володимира Павловича, та начальника агро цеху №2, Москаленка Олександра Дмитровича,  колектив  успішно розвивається та виступає  в різних концертах, конкурсах. Немалі гроші вкладені в придбання різних костюмів для танцювального та вокального колективів на суму  30 258 грн., повністю поновлено “одежду сцены” на суму 27000 грн, відремонтовано кабінети завідуючої БК та клас вокалу. На всі виїзні концерти діти забезпечують новим комфортабельним автобусом. Взимку, систематично, учасники художніх колективів відвідують каток в місті Маріуполь.

У 2007 році, з ініціативи директора будинку культури Москаленко Тетяни Іванівни, започатковано ДП “Ілліч – Агро Запоріжжя” ВАТ “ММК ім. Ілліча”, в рамках національної програми “Діти України”, районний молодіжний фестиваль-конкурс естрадного мистецтва “Іллічівські зорі”. Основна мета якого збагачення культурних здобутків та збереження духовних цінностей народу України, на проведення якого витрачається кожен рік  по 10 000 – 12 000 грн. У 2011 році  рішенням депутатів районної ради конкурс перейменовано в «Запали свою зірку».

       Протягом п’яти років для роботи будинку культури придбано: музичної апаратури на 54000 грн., освітлення сцени – на 21000 грн.

          Вокальному ансамблю «Колорит» теж є чим пишатися. В стінах будинку культури перші кроки у вокальному жанрі під керівництвом Урсолової Л.М. робила Іванюта Анастасія, яку знають, напевне, всі в Бердянському районі, далі естафету продовжила не менш обдарована, Гуркалюк Анастасія (художній керівник Бережна Н.В.), яка є переможцем багатьох конкурсів та фестивалів.

   У вересні 2011 року Постановою колегії управління культури і туризму Запорізької облдержадміністрації присвоєно звання «Зразковий аматорський колектив» ансамблю естрадного танцю «Містерія». Протягом шістьох років,  Мандрик Олена Олександрівна, самостійно навчалася і робила перші кроки до свого професійного росту, культурного розвитку та вдосконалення хореографічної майстерності у майбутній професії. За весь час роботи показала себе серйозним, кваліфікованим та наполегливим працівником. Це працьовита, добра, відверта, цілеспрямована людина з активною життєвою позицією. Вона є взірцем для своїх вихованців, висококваліфікованим наставником та лідером в житті.

     Так сталося що з вересня 2011 року помінялися керівники колективів. Вокальний ансамбль «Колорит» працює під керівництвом молодого, впевненої в собі, фахівця своєї справи, Щербань Олени Григоріївни, а  зразковий  ансамбль естрадного танцю «Містерія» очолює Савон Анастасія Олександрівна, та балетмейстер – Сорочинець Дарина Олексіївна, випускниця цього ж колективу. Молоді дівчата впевнено тримають той високий рівень, який був досягнутий на протязі шести років, Мандрик Оленою Олександрівною, та Бережною Наталею Володимирівною. Це та сходинка, яка стане новим поштовхом до нових здобутків та відкриттів. Чекати довго не прийшлося. 5 листопада 2011 року на Всеукраїнському фестивалі хореографічного мистецтва «Віра, Надія, Любов» у місті Запоріжжя, з сольною програмою виступила учасниця зразкового ансамблю естрадного танцю «Містерія», Абросімова Аліна (керівник Сорочинець Д.О.), і впевнено виборола  диплом I ступеня у своїй віковій категорії.

         Завжди готові підтримати колективи наші сільські благодійники: приватний підприємець, Гаденко Леонід Олексійович, керівник фермерського господарства, Погорілий Юрій Миколайович, фермери Гадецький О.В., та Півень М.П. Не стоїть осторонь приватний підприємець Гарбуз Тетяна Юріївна, яка постійно допомагає дитячим колективам розвиватися, шити нові костюми для яскравих виступів. Ці люди завжди поруч крокували з художніми колективами, допомагали та підтримували.

            Не залишаються осторонь і батьки дітей, які займаються в творчих колективах БК. Активні мами під керівництвом Тетяни Іванівни, організовують оздоровлення дітей в літній період на морі, супроводжують на конкурси, допомагають у підготовці виїзних концертів, виступають на сесіях сільської ради  з питань покращення  умов у танцювальних  та вокальних класах БК, висувають пропозиції щодо розширення штатного розпису будинку культури та введення ставок керівника театрального  або образотворчого мистецтва. В цей цілеспрямований колектив долучаються і інші жителі села Осипенко. А тому Тетяна Іванівна запропонували створити жіноче об’єднання «Подружка», яке розпочало свою роботу з 2012 році, де продовжити організовувати великі свята, заохочувати дітей в творчі колективи,  вирішувати нагальні питання, весело відпочивати та розвивати культурний відпочинок серед жителів села, дбати про духовні цінності нашого запорізького краю.

     У вересні  2012 році, працівниками будинку культури, при підтримці сільської ради та спонсора Пономарьова О. С., було  проведено родинне свято  «Тато, мама і я – найкраща сім’я», присвячене дню села Осипенко. 

     У 2012 році сільський будинок культури, нагороджений подякою Запорізького обласного комітету культури і туризму, як кращий клубний заклад. А директор – Москаленко Тетяна Іванівна – переможець районного конкурсу «Людина року - 2012 року» в номінації «Кращий працівник культури та аматор народного мистецтва».

    У червні 2013 року  вокальний ансамбль «Колорит» відсвяткував 5 річний ювілей колективу. Керівник – Щербань Олена Григорівна внесла великий вклад у розвиток дитячого голосу і всебічного музичного вдосконалення дітей на селі. 

    У лютому 2013 року в зразковий ансамбль естрадного танцю прийшла працювати балетмейстером, Кічігіна Олена Олександрівна. А в вересні цього року паралельно стала виконувати обов’язки і керівника колективу. Молода дівчина відразу влилася в колектив БК і почала активно працювати над розширенням репертуару, відняття зацікавленості та іміджу дитячого колективу. Так влітку 2014 року колектив АЕТ «Містерія» вдало виступив на Міжнародному фестивалі творчості «Срібна хвиля» і виборов диплом III ступеня. 

  У серпні 2014 року ВА «Колорит» знову очолила Бережна Н.В. і розпочала плідну працю над розвитком дитячого голосу. працювала не довго, та за сімейними обставинами звільнилася з роботи у серпні 2015 року.

    У липні 2015 року зразковий ансамбль естрадного танцю «Містерія» святкує 10 річний ювілей. Велике свято в селі. Гарний виступ, веселий настрій, подарунки, море аплодисментів: на довго запам’ятаються дітям і всім жителям села.

    У серпні 2015 року керівником ЗАЕТ «Містерія» і балетмейстером повертається Балабаєва ( Сорочинець) Дарина Олексіївна, а вокальний ансамбль «Колорит» очолила Конюхова Олена Вікторівна. Плідна праця керівників колективів протягом року дає свій результат: солістка вокального ансамблю, Гуркалюк Анастасія, займає друге місце, а середня група ЗАЕТ «Містерія», третє місце на обласному конкурсі патріотичного виховання «Спадщина» м. Запоріжжя. На Міжнародному фестивалі мистецтв «Зірки Пекторалі» у 2016 році, Гуркалюк Анастасія займає друге місце в своїй номінації.

    У лютому 2017 року  керівником зразковий ансамбль естрадного танцю «Містерія» стає  молода та цілеспрямована, Гіжа Дарина Юріївна.

 

       За весь період роботи БК, учасники художніх колективів є лауреатами та дипломатами різних конкурсів:

 -   Районний фестиваль-конкурс “Іллічівські зорі” с. Осипенко

 -   Міський фестиваль “Фортуна” м. Бердянськ

 -   Міжнародний конкурс “ТОП – ТОП” м. Бердянськ

 -   Міжнародний фестиваль “Кришталевий жайвір” м. Тернопіль

 • Всеукраїнський конкурс “Азовські вітрила” м. Бердянськ
 • Обласний конкурс “Таланти твої, Україно” м. Запоріжжя
 • Міський конкурс “Волшебный микрофон” м. Маріуполь.
 • Всеукраїнський фестиваль «Зірки Меотиди» м. Запоріжжя
 • Всеукраїнський пісенний фестиваль-конкурс «Голосні дзвіночки»

       м. Маріуполь

 • Обласний фестиваль-конкурс «Зорепад» м. Запоріжжя
 • Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Золота осінь», м. Київ
 • Фіналіст Міжнародного фестивалю-конкурсу «Морський коник» м. Дніпропетровськ
 • II Всеукраїнський фестиваль «Алегро Хортиці», м. Запоріжжя
 • Всеукраїнський фестиваль хореографічного мистецтва «Віра, Надія, Любов», м. Запоріжжя
 • Районний фестиваль-конкурс мистецтва молоді «Запали свою зірку», с. Осипенко
 • Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Сузір’я  талантів»

         м. Маріуполь

      -   Міжнародний фестиваль творчості «Срібна хвиля»,  диплом III ступеня,

           м. Бердянськ 

     -   Міжнародний фестиваль танцю «Мегаполіс», диплом II ступеня, м. Харків

     -   Обласний регіональний конкурс патріотичного напрямку, диплом II          ступеня;

     -   Міжнародний фестиваль мистецтва «Зірки Пекторалі», диплом II ступеня, м. Бердянськ;   

     -   Обласний конкурс патріотичного спрямування «Спадщина» м. Запоріжжя,  диплом I ступеня;

Фото без опису

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь