Пам'ятка

Увага!

Непрацюючим особам, які досягли загального пенсійного віку, але не мають права на пенсійні виплати.

ПАМ'ЯТКА

про порядок призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягли загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

1. Особи, які досягли віку, визначеного частиною першою статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», але не набули права на пенсійну виплату у зв'язку з відсутністю відповідного страхового стажу, за наявності не менше ніж 15 років страхового стажу мають право звернутися до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у м.Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) (крім м.Києва та Севастополя) рад, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань соціального захисту населення, виконавчих органів рад об'єднаних територіальних громад (далі – органи соціального захисту населення) за призначенням тимчасової соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату (далі – тимчасова допомога).
  2. Тимчасова допомога призначається у період з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року.
  3. Право на тимчасову допомогу мають непрацюючі особи, середньомісячний сукупний дохід яких на дату звернення за останні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення за призначенням (продовженням) допомоги, не перевищує розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
  4. Для призначення тимчасової допомоги особа подає до органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання:

- заяву;

- документ, що посвідчує особу;

-  інформацію про адресу зареєстрованого місця проживання та адресу місця фактичного проживання;

- документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу та мають про це відмітку в паспорті);

- довідку про наявний страховий стаж, видану органом Пенсійного фонду України;

- декларацію про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї) за останні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення за призначенням тимчасової допомоги;

- копію рішення про призначення опікуна (для особи, яку визнано недієздатною).

- інформація про склад сім'ї особи, яка звернулася за призначенням тимчасової допомоги, зазначається в декларації про доходи та майновий стан.

1. У разі зміни обставин, які можуть вплинути на розмір або порядок отримання тимчасової допомоги, особа зобов'язана не пізніше ніж через десять днів повідомити про це органу соціального захисту населення, який призначив таку тимчасову допомогу.