Правила поведінки при сильному вітрі

При штормових попередженнях, коли сила поривів вітру досягає 15-20 і навіть 30 м / с, рятувальники рекомендують дотримуватися основних правил по техніці безпеки в населених пунктах різного типу.

Під час шквалу чи шторму в умовах маленьких міст і мегаполісів можна теж постраждати. До речі, урагани у нас теж бувають, коли від вітру ламаються і дерева, і рекламні конструкції.

Зазвичай восени і навесні особливо сильні вітри, тому потрібно пам'ятати найголовніше і саме просте, що можна зробити в таких випадках, щоб убезпечити себе.

• Вікна! Всі вікна в будинку або квартирі при сильних шквальних вітрах повинні бути щільно закриті. При особливо сильних вітрах (ураганах) можна заклеїти вікна смужками скотчу по діагоналі скла (буквою Х), це вбереже від осколків, якщо вітер виб'є скла. До речі, саме так заклеювали вікна під час війни при бомбардуваннях.
  • Балкони! З незасклених балконів і лоджій слід прибрати абсолютно всі предмети, які можуть при сильному вітрі випасти назовні (горщики, банки, ящики, пляшки і т.п.). Були випадки, коли з кутових засклених балконів злітали старі вікна разом з рамами при ураганах.
  • На вулиці! Опинившись на вулиці в шторм слід триматися якомога далі від рекламних щитів (і інших навісних конструкцій), ліній електропередачі, а також дерев. Озирніться навколо, потрібно бути подалі від усього, що може відірватися, зламатися і впасти на голову. Не можна підходити до обірваних проводів і розгойдучихся предметів (дерев), тому що вони можуть впасти.
  • Укриття! У разі сильного вітру необхідно сховатися в найближчому будинку (це може бути магазин, бібліотека, торговий центр, під'їзд будинку, кінотеатр) або природному укритті до його стихання.
  • Великі дерева! Слід особливо уважно стежити за тим, щоб не перебувати під великими деревами, особливо це стосується тополь і не паркувати під ними автотранспорт, тому що дерево може впасти або розламатися його гілки, які також можуть бути небезпечні при падінні. Також особливо небезпечні гнилі і старі, а також самотньо стоячі дерева.
  • Вдома! Вдома краще ховатися подалі від вікон (туалети і ванні, коридори, вбудовані шафи). Не слід користуватися ліфтом, бо вітер може обірвати дроти на вулиці, через що відключиться електрика. При зриві даху (якщо це, наприклад, одноповерховий будинок), потрібно ховатися під столом, в шафі, ванній кімнаті та інших подібних місцях.

Номери телефонів екстреного виклику при травмуванні людей, падінні дерев або гілок, а також при інших інцидентах: 101 або 103.

Будьте уважні і бережіть себе і своїх близьких!