До Дня пам'яті захисників України

Дата: 30.08.2024 10:55

Прохоров Микола Олександрович (12.03.1990–29.08.2014) М. О. Прохоров народився 12 березня 1990 року в с. Любимівці Михайлівського району Запорізької області. Закінчив Любимівську ЗОШ І–ІІІ ступеня. З 2005 до 2008 рік навчався в Михайлівському ВПУ № 52, отримав диплом за фахом «Тракторист-машиніст та слю­сар-ремонтник». Строкову службу проходив з 11.2008 до 10.2009 водієм у військах ППО (Львівська обл.). Був призваний Василівсько-Михайлівським ОРВК за мобілізацією 29.03.2014 року. Обіймав посаду стрільця (механіка-радіотелефоніста) в 93-й ОМБр 1-го батальйону в/ч пп В2830 ЗСУ. Микола Прохоров загинув 29 серпня 2014 р. внаслідок вогне­пальної вибухової уламкової травми під час виходу з Іловайського «котла» поміж с. Многопілля – с. Червоносільське – с. Осикове. А 16 жовтня 2014 року його тимчасово поховали як невпізнаного героя під номером на Краснопільському цвинтарі м. Дніпропетровська. І тільки після тривалих експертиз ДНК 3-го липня 2015 року тіло М. Прохорова було перепоховане в рідній Любимівці. Два місяці потому односельці зібралися на мітингу біля школи, де було встановлено меморіальну дошку земляку. У нього залиши­лися мама, брат, дружина і маленька донька, з якими останнім часом він мешкав в с. Осипенко Бердянського району. Указом Президента України № 9/2016 від 16.01.2016 року М. О. Прохоров нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). 21 червня 2017 року солдат М. О. Прохоров нагороджений орде­ном «За заслуги перед Запорізьким краєм» III ступеня (посмертно). http://old.zounb.zp.ua/node/5965 Три роки тому, 21 серпня 2021 під час заходу «Незалежна і єдина будь навіки Україно !», Анна Прохорова, дружина полеглого воїна-земляка, який кілька років прожив у нашому селі на Бердянщині, передала музею картину, на якій зображено її чоловіка, Миколу Прохорова. Вона була розміщена в експозиції, поряд з матеріалами, які розповідають про наших загиблих у боях на Донбасі земляків. Тепер там тимчасова окупація, й нічого зі згаданого не існує - усе знищили окупанти й колаборанти. Воздасться їм, Бердянщина буде вільною.