Інформація!

Дата: 16.02.2022 10:59

Державна політика України в сфері санітарного законодавства діяльності, пов'язаної з пестицидами, базується на пріоритетності збереження життя та здоров'я людини і охорони навколишнього середовища під час зберігання, транспортування і застосування пестицидів.

Даний вид діяльності врегульовано рядом нормативно-правових актів, зокрема, Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», в яких і зазначено основні заходи, спрямовані на захист життя та здоров’я населення.  Зокрема, згідно п. 5.1.1. зберігання пестицидів допускається тільки в спеціально призначених для цього складах.

Зберігання  пестицидів  на складі допускається тільки після його паспортизації  (документального засвідчення наявності належних умов для транспортування, зберігання та роботи з пестицидами).

Паспортизація складів здійснюється щорічно.
             Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, як правонаступник органів Держсанепідслужби (відповідно до підпункту 2 пункту 3 «Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 р. № 667), здійснює видачу санітарних паспортів на право одержання, зберігання і застосування пестицидів і мінеральних добрив.

Для отримання такого паспорту суб’єкту підприємницької діяльності необхідно підготувати пакет документів:

1. Заява на ім’я начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій  області щодо обстеження об’єкту та видачі санітарного паспорту на право одержання, зберігання і застосування пестицидів і мінеральних добрив;

2. Специфікація (довідка про повний склад об’єкту та показники його ідентифікації, технічний паспорт);

3. Документ власника, що декларує відповідність об’єкту визначеним в Україні вимогам щодо їх безпеки для здоров’я людини (документ, що містить дані про показники безпечності);

4.Ситуаційна карта – схеми розташування складу для одержання,  зберігання і застосування пестицидів (М 1:2000).

6. Затверджений керівником підприємства список осіб, допущених до роботи з пестицидами і агрохімікатами та відомості про їх забезпечення засобами індивідуального захисту (ЗІЗ);

7. Допуск (посвідчення) на право здійснення робіт з застосування пестицидів та агрохімікатів ;

8. Посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного проведення робіт з пестицидами та агрохімікатами;

9. Медична книжка особи, яка працює з пестицидами.

10. Договір на вивіз твердих побутових відходів та рідких

11. Договір на водозабезпечення.

12. Договір на водовідведення.

13.Договір на утилізацію тари від пестицидів та агрохімікатів з підприємством, яке має ліцензію на даний вид роботи.

Документи, що надаються, повинні бути завірені згідно чинного

законодавства.

Для подачі заяви на отримання (подовження терміну дії) санітарного паспорту на склад суб’єктам господарювання необхідно звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області за адресою: м. Запоріжжя, вул. Гоголя, 105-а, або за електронною адресою: office@gudpss-zp.gov.ua.