Візит по обміну досвідом до Донецької та Луганської областей

Дата: 24.05.2021 10:36

Візит по обміну досвідом до Донецької та Луганської областей

Наша Осипенківська територіальна громада як учасниця експериментального проєкту «Дослідження громадських просторів Приазов'я»  від Програми розвитку ООН в Україні, компонент UN RPP «Громадська безпека та соціальна згуртованість», який проводився протягом січня-квітня поточного року (презентація за посиланням

http://ndo.lg.ua/news/694-onlayn-translyatsiya-prezentatsiy-doslidzhen-hromadskykh-prostoriv-pryazov-ya.html?fbclid=IwAR0ftKNKrnBmrAaEI3YDVbk3Ks5v1_01JDqBP-UzdZdfVCEzDMV65fRJpNY), прийняла  участь в роботі мобільних діалогових майданчиків: «Галерея успішних практик та новітніх ідей покращення соціальної єдності громад на сході України» 14 травня у Краматорську та 16 травня в Сєвєродонецьку.

Під час робочої поїздки до Донецької та Луганської областей представники нашої громади ознайомилися з кращими практиками та напрацюваннями в таких установах як Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас» (швейна майстерня, кімнати роботи психологині; реабілітаційні кімнати, кухні-коворкінги активістів – людей з інвалідністю), Костянтинівський дошкільний навчальний заклад № 31 «Мир», заклад загальної середньої освіти №1 міста Костянтинівка.

Мобільні діалогові майданчики включили обговорення кращих практик та новітніх інструментів, що народилися у громадськості Донецької та Луганської областей в межах співпраці з Програмою ООН із відновлення та розбудови миру в сферах: трансформації конфліктів, культури миру та інклюзії для розбудови ефективної та сучасної молодіжної, освітньої та культурної миротворчих політик, які б як приклад в подальшому могли бути втілені в життя Осипенківської територіальної  громади.

Також, познайомилися з роботою громадського сектору Луганщини відвідали Луганську Асоціацію організацій осіб з інвалідністю.

Організатор  заходу: Програма ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.