Засідання круглого столу!

Дата: 22.05.2021 11:20

Сьогодні, 21 травня, проведено засідання круглого столу «Партнерство заради безпеки жінок Приазов’я» у межах виконання Національного плану дій 1325, відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир та безпека”, стосовно участі жінок у вирішенні конфліктів гендерно обумовлених та пов'язаних з домашнім насильством. В обговорені нагальних питань взяли участь експерт ПРООН Олексій Скворцов, представник фонду народонаселення ООН Ольга Цуприкова, начальник ВДОП УПД ГУНП в Запорізькій області, начальник відділу оздоровлення дітей, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ольга Дроздова, заступник голови Бердянської районної ради Віктор Дудукалов, помічник народного депутата –депутат районної ради Алла Токарева, голови об’єднаних територіальних громад Бердянського району, начальник управління соціального захисту населення Бердянської райдержадміністрації Сергій Дехтяр, спікери громадської організації «Жінка майбутнього». Модераторка цього проекту, голова громадської організації Наталя Копиця акцентувала увагу присутніх, що головна тема обговорення - це створення на території Бердянського району Притулку для постраждалих від домашнього та гендерного зумовленого насильства для жінок. Насильство тягне за собою довгострокові негативні наслідки для здоров’я й благополуччя жінок і дівчат, суттєво впливає на їхню здатність брати участь у житті громади й суспільства. Для відновлення чи реабілітації жінкам і дівчатам може знадобитися тривала допомога, перш ніж вони зможуть повернутися до повноцінного життя. Дане питання громадська організація лобіює з 2020 року. Саме тепер, завдяки спільним зусиллям воно зрушено з місця. Під час засідання обговорено питання щодо актуальності відкриття притулку для жінок та готовність громад щодо до його створення, фінансування цього проекту та використання державної субвенції територіальними громадами для розвитку спеціалізованих служб підтримки для осіб, які постраждали від домашнього насильства, Під час продуктивному діалогу кожен з присутніх висловив свою думку щодо створення на території району такого закладу.