В Осипенківській ОТГ проаналізували доступність і безпеку громадських просторів
В Осипенківській ОТГ проаналізували доступність і безпеку громадських просторів
Протягом 15-17 березня 2021 року проведено зустрічі та воркшопи в селах Осипенко, Новопетрівка, Червоне поле нашої Осипенківської сільської територіальної громади, за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) за напрямком покращення соціальної єдності в громаді. Мешканці нашої громади разом із консультанткою UN RPP проаналізували доступність і безпеку п’яти громадських просторів: Будинку культури та Центрального парку в Осипенко, Будинку культури та зеленої зони на Набережній, 14 у Новопетрівці, Будинку культури у Червоному полі.
У роботі над аналізом доступності громадських просторів брали участь старости, депутати сільських рад, працівники виконавчих комітетів, закладів освіти, культури, керівники громадських організацій та ініціативних груп, школярі.
Найбільший інтерес у учасників заходів викликала методика аналізу: “польові дослідження” та заповнення спеціальних анкет щодо якості просторів. Результатом стали напрацьовані рішення щодо покращення просторів з урахуванням безпечності, доступності, інклюзивності та зручності.
Дослідження проводила консультантка UN RPP з аналізу доступності громадських просторів Ірина Бондаренко, спеціалістка з планування громад, магістр Планування громад Університету штату Меріленд (США). Співорганізатором заходів та відповідальною з боку Осипенківської ОТГ є заступник сільського голови з питань соціально-економічного розвитку та інвестицій Марина Завгородня. За роботу в напрямку реалізації цього експерименту в громах Запоріжжя та напрямку соціальної єдності в Програмі розвитку ООН із відновлення та розбудови миру відповідає Ганна Борова.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.