УКРАЇНА ЗМОГЛА ВІДСТОЯТИ СВОЮ ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНІСТЬ

Дата: 16.02.2021 16:35

«У квітні 2014 року Росія думала, що зможе поставити нас на коліна. Тільки сума боргів, які Росія хотіла забрати з України становила 34 млрд доларів. Майже за один день російський Газпром, російський монополіст, підняв ціну на газ фактично у 2 рази, ціну на газ для України. Ця ціна була вищою за європейський рівень і вищою набагато за той рівень, який був раніше. При цьому, фактично дві третини газу, які споживала Україна, був імпортований. Потужності для імпорту Європи могли теоретично покрити 25% всіх обсягів імпорту. При цьому, навіть ті потужності не були гарантовані. Тобто, вони не були надійними. Але ми змогли відстояти свою енергонезалежність і свою незалежність» - сказав Юрій Вітренко.