Про відзначення у 2020 році Дня пам'яті жертв голодоморів

28 листопада 2020 року в Україні  щорічно вшановується День пам'яті жертв голодоморів. Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково українську національну групу. Вшанування пам'яті жертв Голодомору є справжнім запобіжником повторення подібних трагедій у майбутньому.

Загальним гаслом відзначення у 2020 році Дня пам'яті жертв голодоморів пропонується вважати вислів «ЗБЕРЕЖИ ПАМ'ЯТЬ. ЗБЕРЕЖИ ПРАВДУ».

Провідними ідеями відзначення роковин мають бути: збереження пам'яті та поширення правди про трагедії Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноцид Українського народу, голодоморів 1921-1922 років та 1946-1947 років; акцентування уваги на штучній природі трагедій та міжнародному засудженні їх організаторів; усвідомлення світом важливості урахування історичного досвіду у процесі прийняття політичних рішень на перспективу.