Подолання незадекларованої праці

Дата: 15.07.2020 13:25

Подолання незадекларованої праці

Одним з приорітетних завдань служби зайнятості є максимальне поєднання інтересів роботодавців та населення, сприяння легалізації найманої праці та працевлаштування шукачів роботи.

Так, на виконання доручення Прем'єр-Міністра України від 22.01.2020 року №2313/0/1-20 «Про проведення роз’яснювальної роботи із суб’єктами господарювання щодо неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин» та розпорядження міського голови від 28.01.2020 року № 27-р «Про створення робочої комісії», спеціалісти Бердянського міськрайонного центру зайнятості спільно з представниками Державної служби України з питань праці, фахівцями ПФУ та  Бердянського управління ГУ ДПС відвідують роботодавців, проводять роботу роз'яснювального характеру щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.

У рамках цього завдання з легалізації зайнятості, державна служба зайнятості робить свій внесок у загальну справу та прагне донести до сторін трудових відносин, що легальне працевлаштування необхідно, насамперед, самим працівникам, адже тіньова робота – це не тільки невиплачені внески, а й позбавлення людей прав та соціальних гарантій, а також гідної пенсії в майбутньому. Роботодавцям надаються рекомендації відмовитись від виплати зарплат «в конвертах» і це дозволить не тільки детінізувати соціально - трудові відносини, але й забезпечити реальні соціальні гарантії найманим працівникам, максимально уникнути трудових конфліктів та спорів. Ніхто не зможе краще змусити роботодавців чесно платити зароблені гроші, як самі працівники, які повинні просто не погоджуватися на роботу за невигідними для себе умовами.

Суспільство має усвідомити, що легалізація заробітної плати – це гідне забезпечення майбутнього кожного з нас.