День українського добровольця в Осипенківському музеї

Дата: 18.03.2020 12:26

14 березня 2014 року, сонячного ранку прямо з Майдану Незалежності сотні бійців Самооборони Майдану вирушили на вишкіл у Нові Петрівці на Київщині. Вчителі, лікарі, студенти, підприємці – сотні майданівців – замість того, щоб після багатомісячних боїв у Києві поїхати по домівках, рушили з барикад Майдану на дальні барикади Донбасу аби боронити незалежність України та стали ідеологічною основою нової української армії.

Відтоді, в цей день, з метою вшанування подвигу й самовідданості справжніх патріотів України, які одними з перших стали на захист своєї рідної землі, і відзначається в нашій державі День українського добровольця.

Саме з цієї нагоди 13 березня в Осипенківському краєзнавчому музеї відбувся меморіальний вечір "Народ мій є, народ мій завжди буде,  ніхто не переможе мій народ". Участь у заході взяли представники органів державної влади, місцевого самоврядування, військовослужбовці, ветерани АТО, молодь.

Зі святом аудиторію привітали голова Бердянської райдержадміністрації Ірина Півень, голова районної ради Жанна Васильчик, заступник Осипенківського сільського голови Марія Жила, депутати районної ради Олександр Москаленко і Ольга Погоріла. Усі вони висловили щирі слова подяки військовослужбовцям за героїзм і мужність та побажали родинного затишку під мирним небом України.

В рамках заходу Почесною грамотою райдержадміністрації була нагороджена військовослужбовець ЗСУ - учасниця бойових дій, старший  солдат  в/ч А2019 Інна Васильєва. Подяку голови райдержадміністрації було оголошено учаснику АТО, отаману Новоспасівського куреня ім. Н.Махно Вільного українського козацтва Валерію Кутовому і науковому працівнику Осипенківського краєзнавчого музею, керівнику дитячого краєзнавчого гуртка «Джерельце» Марії Турчак.

Також з нагоди свята Всеукраїнське громадське об’єднання «Країна» нагородило медаллю «Доброволець АТО» представника Бердянщини – волонтера, голову Запорізького обласного осередку ГО «Всеукраїнська спілка ветеранів АТО «Легіон Свободи» Миколу Тюркеджи.

Під час заходу діяла тематична виставка «Мужність, патріотизм, пам'ять бійців – добровольців», лунали патріотичні рядки з творів поетів Бердянщини, демонструвалися відеокадри бойової хронічки. Хвилиною мовчання було вшановано пам'ять загиблих в боях на Сході України, зокрема й земляка – осипенківця, добровольця Володимира Зюзь.