Громадські ініціативи. Успішні локальні громади
У квітні цього року Осипенківську ОТГ до участі у навчальній програмі «Успішні локальні громади», що було оголошено фондом «Освіта для демократії» (Варшава, Польща), громадською організацією «Наше поділля» (Вінниця) та громадською організацією «Точка доступу» (Краматорськ) за підтримки Національного фонду в підтримку демократії. Програма передбачає участь у циклі тренінгів, виконання домашніх командних завдань і можливість отримання фінансування на реалізацію свого проекту в рамках конкурсу міні грантів.
Для участі у програмі відібрано 5 небайдужих учасників від громади - Нестеревич Яна, Жила Марія, Костомарова Катерина, Агейкин Олег, Рогозний Сергій, Лащенко Юрій.
Визначити тему дослідження вдалося завдяки попередньому анкетуванню мешканців, яке проводилося взимку 2018 року в рамках розробки Стратегії розвитку Осипенківської ОТГ. Однією із проблем було визнано питання благоустрою території, зокрема - створення умов для культурного розвитку і дозвілля молоді та дітей громади, облаштування дитячих ігрових майданчиків.
Завдяки навчальному етапу, проведеному в рамках Програми, учасниками було обрано метод локального аналізу "РАДАР", як найкращий типовий прояв партиципації в управлінні.
Було проведено ряд зустрічей з мешканцями сіл, представниками активу громади та громадських організацій при залучені спеціалістів райдержадміністрації, на яких було висвітлено інформацію про проблеми, визначені вході анкетування.
Обговорюючи питання облаштування дитячих майданчиків, дійшли згоди, що із семи населених пунктів ОТГ (де проживають 1500 тис. дітей віком до 18 років) лише у двох селах відсутні ігрові майданчики: Деревецьке - проживає 15 дітей, Осипенко (адміністративний центр громади) - 880 дітей. Таким чином, прийнято рішення облаштувати дитячий майданчик в селі Осипенко.
Командою учасників Програми було проведено засідання для вирішення питань:
- місце розташування майданчика;
- комплектація майданчика;
- вивчення комерційних пропозицій постачальників обладнання;
- залучення активу села, депутатського корпусу до організації благоустрою даного майданчика.
Місцем розташування майданчика обрано територію біля Будинку культури у центрі села.
Попередньо визначено постальника, комплектацію та цінову категорію елементів.
Узгоджено етапи та форми участі громадськості під час впровадження Проекту "Облаштування ігрового майданчику в селі Осипенко".
Учасники Програми, представники місцевої влади, активісти лишилися задоволені попередніми результатами та співпрацею з громадянами.
Сповідіваємось - разом ми досягнемо успіху!