Допомогою по частковому безробіттю відтепер можуть скористатися підприємці без найманих працівників

Дата: 11.06.2020 08:14

Відтепер допомога по частковому безробіттю на період карантину може виплачуватися  фізичним особам-підприємцям, які не мають найманих працівників, але є застрахованими особами, тобто сплачували єдиний соціальний внесок.

Такі зміни стали можливими завдяки урядовим ініціативам, а саме - ухваленню Постанови КМУ від 03.06.2020 р. № 453 «Про внесення змін до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів Украі?ни з метою запобігання поширенню на територіі? Украі?ни гостроі? респіраторноі? хвороби COVID-19, спричиненоі? коронавірусом SARS-CoV-2».

1. Як отримати допомогу ФОПам?

Звернутися до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ і зібрати необхідний пакет документів.

1. Упродовж якого часу можна оформити допомогу?

Протягом 90 днів з моменту призупинення чи скорочення діяльності.

• Далі – підготуйте необхідний пакeт документів:
      • заява на отримання допомоги в довільній формі;
      • копія наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;
      • довідка про сплату ЄВ за останніх 6 місяців;
      • відомості до Додатку 2 Порядку.

1. Якою є сума допомоги по частковому безробіттю для ФОПів?

Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄВ (згідно звіта за формою № Д5 поданого за 2019 рік до Пенсійного Фонду України), але не більше мінімальної заробітної плати (4723 грн) на місяць. Допомога надається на період  призупинення/скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

1. Чи оподатковується допомога по частковому безробіттю?

З допомоги не сплачується податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

1. Де отримати кваліфіковану консультацію щодо оформлення допомоги?

У Бердянському міськрайонному центрі зайнятості в телефонному режимі

+3806153 (47086) або +3806153 (47294)

Додатково інформуємо: 27 квітня 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про виділення коштів для надання фінансової допомоги Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття».

З початку реалізації проєкту правом на отримання такої допомоги вже скористалися тисячі суб’єктів малого та середнього підприємництва, що використовують найману працю.

Станом на 09 червня у Запорізькій області вже прийнято 657 позитивних рішення щодо надання допомоги для покриття витрат на заробітну плату 5661 працівників.